Актуальне

 

Здійснюється запис до груп з вивчення польської мови для осіб, які раніше не вивчали польської мови, а також продовжуватиметься навчання на рівні А2/В1

 

Триває набір учнів 9-х та 10-х класів на польську програму паралельного навчання (від початкового рівня до рівня B2)

 

  Графік роботи:

     Пн-Пт: 11-00- 18-00

 

      Розвиток співпраці між Україною і Польщею є важливим елементом євроінтеграційної політики нашої держави, у зв'язку з чим з метою підтримки культурних обмінів та молодіжних ініціатив щодо навчання у Польщі було створено Корпорацію «Українсько-польський центр академічних обмінів», з якою 14 червня 2010 року Міністерство сім’ї, молоді та спорту України підписало Декларацію про співробітництво. Головним завданням Корпорації було створення умов вільного доступу українській молоді до європейського освітнього простору, традицій, культури тощо. Таку ініціативу підтримали університети одразу у декількох містах Польщі, зокрема в м.Ополе, Катовіце, Лодзь, Хожув, Ченстохова. Їх гнучка цінова політика (7-9 тис.грн. на рік) та демократичні вимоги до українських студентів, розуміння їх потреб та гостинність на той час привернули особливу увагу молоді, а тому за перші два роки 163 українця стали студентами цих ВНЗ на пільгових умовах (до того часу ці університети для українців декларували оплату не менше 2200 євро на рік).
      Впродовж наступних років
було організовано ознайомчі освітні екскурсії, які мали на меті знайомство української молоді з польськими вищими навчальними закладами, вимогами європейської вищої школи, сучасною Польщею. У таких поїздках брали також участь науковці та представники освіти з університетів Києва, Чернігова, Запоріжжя, Житомира, Хмельницького, які зустрічалися з європейськими колегами та знайомилися з роботою університетів. В програмах візиту взяло участь близько 285 учасників.
         Були організовані зворотні візити науковців Опольського університету, Вищої банківської школи, Шльонського університету, Вищої школи управління і адміністрування, Вищої лінгвістичної школи. 28 польських студентів вперше відвідали Україну. Одна з таких груп разом з українськими молодіжними лідерами взяла участь у роботі круглого столу з питань молодіжної мобільності та громадської активності, організованого Державною службою молоді та спорту України.
     Було проведено всеукраїнський моніторинг молодіжних ініціатив щодо європейських освітніх програм, в якому взяли участь понад 8 тис. учасників віком від 16 до 25 років з дев’яти регіонів України. Результати моніторингу показали, що 90 % молоді підтримує впровадження в Україні європейських освітніх проектів, 65 % бажають безпосередньо взяти в них участь, 69% вважають Польщу найбільш зручною країною для старту в європейський освітній простір. Польща (23%) на другому місці після Британії (29%), де б хотіли вчитися українці.