21 Окт

НАВЧАННЯ В НІМЕЧЧИНІ

Оцените материал
(0 голосов)
Опубліковано

Корисні факти про Німеччину та освіту в цій країні

· Німеччина є однією з найбільш розвинених країн світу з потужною економікою, яка входить до трійки найпотужніших економік світу (поруч з США та Китаєм), з високим рівнем соціального захисту та високорозвинутого інституту організації праці. Найбагатша країна Європи.

· Середня заробітня плата в Нічеччині - на рівні з США - 4,5 тис. доларів на місяць, але і з високим рівнем оподаткуваня. Система податків досить складна, індивідуальна і сягає від 19 до 53%. Тому в середньому розмір отриманої на руки заробітної плати складає бл. 3 тис. євро. Найбільш високий рівень заробітку мають IT-спеціалісти, лікарі, працівники банків та страхових компаній, економісти. З 2015 року мінімальна погодинна оплата в Німеччині складає 10 євро. Особи, які отримують зарплату меншу , ніж 1 тис. євро на місяць, вважаються малозабезпеченими. Загальна сума ВВП на особу складає 41902 євро. Рівень безробіття складає лише 4,5%. Кращими показнаками по рівню безробіття може похизуватися лише Швейцарія - 3,7%.

· В Німеччині існує 376 університетів та 10 тис. бакалаврських і 7 тис. магістерських програм з найбільш перспективих спеціальностей. Уряд Німеччини є одним з найбільших світових інвесторів в університетські наукові дослідження. В світових рейтингах німецькі вузи знаходяться на позиціях відразу після вузів США та Великої Британії.

· Вища школа Німеччини пред’являє досить високі вимоги для абітурієнтів (в першу чергу, має бути доведена фінансова спроможність кандидата навчатися, необхідною є сертифікація TestDaF чи DSH, підтвердження знання німецької мови на рівні B2, англійської на рівні B2, підтвердженої сертифікатом TOEFL), що обумовлене серйозним рівнем навчання, яке вимагає від студента 100% віддачі.

Витрати, пов’язані зі вступом та навчанням

В державних університетах вартісь навчання - близько 60 євро за семестр, у приватних - від 1500 євро. Навчання англійською мовою коштуватиме двічі або втричі дорожче. При вступі абітурієнт сплачує 150-200 євро реєстраційного внеску.

Проживання. Суттєвою статтею витрат є проживання (до 800 євро на місяць). Так, наприклад, 35 студентських гуртожитків в Бердіні розраховані на 9,5 тис. студентських місць, а кількість осіб, що навчаються, сягає бл. 150 тис. студентів. В зв’язку з цим винаймання житла є часто єдиним можливим місцем поселення. В Берліні 1 кв.м. такого житла коштує бл. 6,7 євро, у Гамбурзі - 9,2 євро, у Франкфурті-на Майні – 15 євро, Мюнхені – 16 євро. При цьому турбуватись про поселення потрібно щонайменш з півроку до запланованого приїзду. Загалом витрати студента, який навчається у Німеччині, виглядають настуним чином:

Оренда житла (200-350 євро/міс.)

Харчування (130-200 євро/міс.)

Місцевий транспорт (35-40 євро/міс.)

Медичне страхування (70-120 єврм)

Плата за навчання (60-150)

Телефонія/інтернет (25-70)

Загальна сума витрат складатиме 520-850 євро на місяць, не включаючи одяг, дозвілля, кошти на придбання літератури, інші внески на користь навчального закладу та міжнародні переїзди. Таким чином, навчаючись у Німеччині, потрібно розраховувати щонайменше на 10-15 тис. євро витрат на рік.

НАВЧАННЯ В НІМЕЧЧИНІ

Рекомендації для української молоді

Для талановитих, але не надто заможних молодих людей з професійними амбіціями існує можливість потрапити на навчання до університетів Німеччини, користуючись німецькомовними стипендіальними програмами (DAAD) та англомовними (Erasmus). Для цього достатньо стати студентом вузу однієї з 33 країн, які входять до програми Erasmus (28 країн ЄС та 5 країн-кандидатів й країн близького оточнення). Україна в перелік цих країн не входить. Найбільш доступною можливістю, до того ж, поширеною серед українців, є стати студентом одного з польських універсиетів, досить ліберально налаштовних до українців, проявити в них свій фаховий рівень і проходити за стипендією Erasmus навчання в Німеччині. Польські університети не мають кількісного обмеження для рекомендації своїх студентів на стипендіальні програми на кшталт Erasmus. Іншими словами, українець, вступивши на бакалаврат до Польщі, має можливість за кошти ЄС закінчити магістратуру в Німеччині.

Також розширеною програмою Erasmus є програма Erasmus Mundus, якою можуть скористатись і студенти українських університетів на індивідуальній конкурсній основі.

СТУДЕНТСЬКІ ПРОГРАМИ:

FULL-TIME MBA PROGRAM

Стипендія MBA для навчання в Німеччині з повним покриттям витрат по програмі фонду Koffi Annan Business School Foundation Fellowship. Розмір повної стипендії - 43 500 євро та щомісячна стипендія на проживання. Детальніше

Приймаючою організацією є європейська школа менеджменту і технологій ESMT в Берліні. Стипендія надається талановитим і мотивованим студентам з країн, що не належать до ЄС, з обмеженими фінансовими можливостями. Заявки приймаються до 30.10 щороку на наступний рік. Навчання проводиться англійською мовою протягом року (стаціонарна форма навчання). По закінченню учасники отримують диплом магістра.

Вимоги: диплом бакалавра, високі бали, сертифікат TOEFL (не менше 95 балів) з англійської мови, високі математичні здібності, підтверджені сертифікатом GMAT/GRE. Детальна інформація та заявки www.esmt.berlin, www.esmt.org

DAAD

Всенімецьке громадське обєднання німецька служба академічних обмінів з центром у місті Бонн і 15 регіональними відділеннями в землях Нічеччини. Головним завданням є підтримка молодого покоління, в тому числі не з ЄС в галузях науки і культри, економіки і політики. Виховання молоді в дусі відкритості та взаєморозуміння. Сприяє популяризації німецької мови, літератури, країнознавства. Пропонує широкий спектр стипендіальних програм навчання у німецьких університетах та стажувань на провідних підрприємствах Німеччини (на приклад, стипендія GFPS). Для студентів, починаючи з 2-го курсу бакалаврату та молодих викладачів існує можливість участі у мовній літній школі в Німеччині (3-4 тижні) в розмірі 850 євро. Семестрові стипендії становлять бл. 735 євро на місяць для навчання в будь-якому університеті Німеччини за вибором. Вимоги: студент-кандидат в своєму базовому внз повинен мати високу академічну успішність, перспективні наукові та проектні пропозиції, знання німецької мови на рівні B2. Заявки приймаються до 31 жовтня попереднього року на літній семестр, до 30 квітня попереднього року - на зимовий семестр. Детальна інформація та заявки www. gfps.org

ERASMUS

Фактично всі німецькі університети активно задіяні в Еразмусі і є за обсягом найпотужнішою приймаючою стороною. Для стажування протягом одного чи трьох місяців, або ж навчання у магістратурі студенти з внз інших країн ЄС отримують в середньому 750 євро на місяць і мають можливість навчатися в обраному університеті згідно програм спеціальностей, представлених Еразмусом.

ERASMUS MUNDUS

Дає можливість отримати стипендії до 24 тис. на рік, також студентам з країн поза Євросоюзом (зокрема, України) на індивідуальній конкурсній основі, яка вимагає високого рівня підготовки, втому числі мовної - B2 з англійської мови (сертифікат TOEFL), мотивації, обгрунтованих професійних інтересів і особистих досягнень, інноваційних досліджень і актуальних проектів.

Прочитано 526 раз Останнє змінено Среда, 25 Октябрь 2017 21:50

Залишити коментар