21 Окт

НАВЧАННЯ В Чехія

Оцените материал
(0 голосов)
Опубліковано

ERASMUS MUNDUS

Дає можливість отримати стипендії до 24 тис. на рік, також студентам з країн поза Євросоюзом (зокрема, України) на індивідуальній конкурсній основі, яка вимагає високого рівня підготовки, втому числі мовної - B2 з англійської мови (сертифікат TOEFL), мотивації, обгрунтованих професійних інтересів і особистих досягнень, інноваційних досліджень і актуальних проектів.

· Чехія належить до однієї з найбільш розвинених країн на пострадянському просторі в складі ЄС. Доля ВВП на одну особу складає 18 286 євро на рік (для порівняння у Польщі - 12316 євро на рік). Рівень безробіття у Чехії один з найнижчих у Європі - 5,9%. Середня заробітна плата скаладає 1065 євро на місяць. Ці показники майже тотожні з польськими, де вони складають 1074 євро на місяць. Розвинена економіка Чехії дає студенту також можливість підпрацьовувати. Цей заробіток може скаладти 100-400 євро на місяць (робота в сфері туризму, готельно-ресторанного бізнесу, продавці, репетитори іноземних мов, особливо враховуючи попит в Чехії на вивчення російської мови). Після 3-го урсу студенти можуть працювати за фахом, отримуючи від 500 євро за місяць.

· Головною перевагою освіти в Чехії є те, що в усіх державних вузах навчання для іноземців, у тому числі українців, є безкоштовне (якщо мова викладання – чеська). При цьому слід пам’ятати, що рівень володіння абітурієнтом чеською мовою абітурієнта повинен бути на рівні B2.

· Вивчити чеську мову для українця складніше, ніж польську. Якщо більшість українських мовних шкіл і агенцій пропонують вивчити польську мову до рівня B2 за 200 акад.год., то курс чеської мови в основному передбачає 600-650 акад.год. При тому, якщо українець планує поступити до Чехії на платну основу (у приватні внз), де на рівень знання чеської мови можуть трохи закривати очі, навіть в цьому випадку мовні школи пропонують мовний курс в обсязі 350 акад.год. Для порівняння - підготовка до відповідних приватних польських університетів складатиме 100-120 акад. год. Варто зауважити, що така велика за обсягом годин мова підготовка все ж не гарантує вступу на безкоштовні місця, в результаті чого, як правило, абітурієнт змушений протягом навчального року навчатися на підготовчому курсі у Чехії (в середньому бл. 2500 тис. євро).

· Витрати на проживання, на приклад, у Празі становлять бл. 250-300 євро на місяць, на харчуваня - 150-200 євро. За витрачені лише на підготовку до вступу кошти в Польщі можна закінчити бакалаврат.

· Процедура зарахування вимагає нострифікації атестатів з дисциплін, які за обсягом чи змістом не відповідають чеським вимогам. Перескладати такі дисципліни (а предметів, які відрізняються між українською та чеською школами є досить багато і потребують додаткової підготовки) потрібно перед державною комісією в Чехії чеською мовою.

· Приватні університети Чехії більш відкриті до іноземних абітурієнтів і поблажливіші в стосунку до їх рівня підготовки, але вимагають сплати за навчання (від 500 євро за семестр). Для порівняння - у Польщі така ціна може бути від 370 євро.

Рекомендації для української молоді

Перевагою чеської освіти, звичайно, є безкоштовні місця для всіх студентів, але рівень вимог надзвичайно високий і вимагає ретельної віддачі як на рівні абітурієнта, так і на рівні студента. Якщо Ви невпевнені у своїх силах, академічному рівні чи фінансових можливостях, простіше скористатися польськими пропозиціями з вищої освіти, а закінчити Празький університет чи будь-який інший в Чехії можна за допомогою стипендійних програм.

СТУДЕНТСЬКІ ПРОГРАМИ

ERASMUS

Програма фінансується Єврокомісією і сприяє підвищенню рівня освіти в Європі, розвитку мобільності та культурних зв’язків студентів країн ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейна, Македонії, Норвегії та Туреччини.

4 тис. універитетів цих країн спільними зусиллями готують молодих фахівців згідно високих стандартів сучасного глобалізованого ринку праці та науковців провідних галузей. В такому випадку навчатися можна англійською мовою, отримуючи фінансування з коштів ЄС.

ВИШЕГРАДСЬКА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА WPS

Програма створена урядами Польщі, Чехії, Словаччини і Угорщини для студентів, які навчаються у внз однієї з цих країн і бажають одночасно навчатися у внз іншої. Програмою передбачно 2-семестрові стипедії (10 місяців) і семестрові (5 місяців), покривають усі витрати по перебуванню в іншій країні. Заявки подаються щороку до 31 січня.

СТИПЕНДІЯ OUT-GOING

Передбачає можливість студентам з українських університетів на конкурсній основі отримати 2300 євро на рік стипендії для навчання протягом семестру чи року у внз Чехії або інших країн Вишеградської групи. Детальна інформація та заявки http://www.visegradfund.org

Витрати, пов’язані зі вступом та навчанням

Варто взяти до уваги, що навіть безкоштовне навчання в Чехії вимагає серйозних щомісячних фінансових витрат:

- проживання (в приміських гуртожитках в багатомісних кімнатах вартість місячного проживання складатиме 2 тис. крон (бл.75 євро), одномісна кімната в гуртожитку Праги - 5 тис. крон (бл.175 євро), багатомісні квартири в приміській зоні - 2-3 тис. крон (до 100 євро) за місце), 1-кімнатна квартира в Празі - від 10 тис. крон (від бл. 330 євро), 1 кімната в квартирі - 4-6 тис.крон (від 130-200 євро).

- харчування (самостійне харчування коштуватиме 3-4,5 тис. крон/100-150 євро), студентська їдальня - 3 тис.крон на місяць, один обід в традиційних чеських ресторанах коштуватиме 200-300 крон.

- проїзд (міський транспорт у Празі «літачка» за студентським квитком коштуватиме 260 крон на міс., 720 крон за три місяці)

- навчальні посібники та підручники (від 2 тис. крон), якщо купувати на вторичноиу ринку

Загальна сума витрат складатиме:

- проживання (від 150 євро/міс.)

- харчування (від 150 євро/міс.)

- проїзд (9 євро /міс.)

- телефонія (20 євро/міс.)

- медичне страхування (300 євро на рік)

- дозвілля (від 20 євро/ міс.)

Таким чином, без вартості навчання витрати на проживання у Чехії потрібно планувати в розмірі 400-500 євро на місяць.
Прочитано 576 раз Останнє змінено Среда, 25 Октябрь 2017 21:44

Залишити коментар