21 Окт

НАВЧАННЯ В Польщі

Оцените материал
(0 голосов)
Опубліковано

Корисні факти про освіту в Польщі

Статистика свідчить, що найбільший відсоток серед іноземних студентів в польських вишах становлять українці. Це й не дивно, адже Польща ставить найбільш лояльні вимоги до іноземних студентів у порівнянні з іншими європейськими країнами. Наведемо кілька фактів, які це доводять:

· Освіта в Польщі є не лише фінансово доступною для українців (від 750 до 2200 євро на рік - за винятком окремих елітних спеціальностей в найбільш престижних університетах Варшави, Кракова та деяких інших великих міст), а й найбільш ліберальною, що пов’язано з державною політикою східного партнерства.

· Для українців, які отримали Карту поляка, навчання в польських держних внз є безкоштовним.

· Для українців, які володіють польською мовою на рівні B2, цілий ряд університетів пропонує конкурсні безкоштовні місця Детальніше

· В технікумах Польщі для всіх українців навчання є безкоштовне. Зарахування відбувається по закінченню 9-го класу української школи. Хоча офіційно при цьому необхідно знати польську на рівні B2, але на практиці достатньо B1 і навіть А2. Для українців, безсумнівно, це приємна інформація, але немає гарантій, що така поблажливість триватиме довгий час.

· Існують урядові конкурсні стипендіальні програми, лауреати якої можуть обрати будь-який університет Польщі і безкоштовно в ньому навчатися. Для участі у конкурсі необхідно не лише знати польську мову на рівні B2, а й довести свою мотивацію і професійні схильності до оволодіння обраним фахом. Детальніше

· Кожен ректор польського вузу має право надати знижку в оплаті за навчання чи взагалі звільнити від неї студента, який проявив протягом навчального року високі академічні успіхи. Також в нагоді слугуватимуть документи, що підтверджують складний фінансовий стан студента (рівень доходів батьків).

· Великі преференції надаются студентам, рівень підготовки яких відповідає вимогам міжнародних студентських програм обмінів (Erasmus, Вишеградська стипендія, DAAD тощо), а також тим, які беруть активну участь у громадському житті внз, спортивних змаганнях, науково-дослідницькій праці.

· Взагалі, хто зарекомендувава себе сумлінним студентом з адекватною поведінкою, можуть розраховувати на значні фінансові поступки, особливо якщо довести факт знаходження у скрутній ситуації. Існує цілий ряд додаткових стипендіальних та грантових програм

Витрати, пов’язані зі вступом та навчанням в Польщі

Першою статею витрат на навчання є процедура вступу - рекрутації (витрати на комунікацію з університетом, апостилізація документів, переклади польським присяжним перекладом, реєстраційний внесок), яка обійдеться в середньому у 250-350 євро.

Медичне страхування (при отриманні студентської річної візи) та річне медичне страхування у Польщі.

Проживання: в гуртожитках Варшави - бл. 130 євро на місяць. В інших містах Польщі - 80-120 євро. Гуртожитки потрібно бронювати завчасно, оскільки місць в них не вистачає на всіх бажаючих. У Польщі навчається відносно невелика кількість іноземців (трохи більше 50 тисяч), яку університети намагаються забезпечити житлом в першу чергу. При цьому вимагається ретельно дотримуватись процедури і відведених термінів. Приватні вищі школи, як правило, гуртожитків не мають. Іноді вони висувають клопотання до гуртожитків державних університетів щодо розселення своїх абітурієнтів за наявності резервних місць. Найчастіше вирішення такого нелегкого питання лягає на плечі самих абітурієнтів. Альтернативним виходом із ситуації є винаймання окремої квартири чи кімнати, в якій, як правило, проживає декілька студентів. Таке житло коштуватиме від 150 євро на місяць. Слід зазначити, що зарахованим на перший курс бакалаврату кандидатам з України, які щойно закінчили школу, ще немає 18 років і за польським законодавством вони не є повнолітніми, а тому не мають можливості самостійно винаймати житло без повноцінного опікунства.

Для тих, хто поступив до технікумів Польщі після 9-го класу на безкоштовне навчання, інтернат/бурса з цілодобовою опікою обійдеться від 90 до 360 злотих за місяць. На жаль, нерідко цих місць може бракувати.

Харчування: 100-150 євро на місяць. омплексний обід в ресторанах швидкого харчування коштуватиме 4-5 євро. У вузівських столових 3-4 євро. Найдешевше готувати самостійно, продукти коштують приблизно на рівні українських цін, а іноді й дешевше.

Транспорт: учні,, студенти та їх батьки мають враховувати витрати, пов’язані з проїздом з України до Польщі і навпаки.

Пересуванням міським транспортом на території Польщі обійдеться бл. 5-10 євро в місяць

STP STUDY TOURS TO POLAND

Програма для студентів українських вишів віком від 18 до 21, презентована Лодзинським університетом. Передбачає ознайомчу подорож до Польщі з відвідуванням державних установ, провідних медіа, зустрічей з громаськими лідерами та представниками академічної галузі. Компенсуються усі витрати на подорож. Детальна інформація та заявки - http://www.studytours.pl/

STUDIUM EUROPY WSCHODNIEJ (Варшавський університет)

Стипендіальна програма уряду Польщі для молодих науковців віком до 35 років, які закінчили в Україні бакалаврат, магістратуру чи аспірантуру. Передбачає 9-місячне наукове стажування у Польщі під керівництвом провідних науковців відповідних галузей з гуманітарних наук. Стипендія - 1350 зл. Вимоги: знання польської проблематики XIX-XX ст., знання польської мови на рівні від B1. Детальна інформація та заявки - http://studium.uw.edu.pl/?content/64

СТИПЕНДІЯ/НАУКОВИЙ ГРАНТ ІМ. КШИШТОВА СКУБИШЕВСЬКОГО

Стажування у Варшавському університеті для кандидатів віком до 40 років за напрямками право, політичні науки, новітня історія. Вивчення польської мови передбачено грантом. Пріоритет надається кандидадам зі знанням англійської мови. Детальна інформація та заявки studium.uw.edu.pl/?content/65

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ІМ. Л.КІРКЛАНДА

Спонсором є Польсько-Американська фундація Свободи, а адміністратором польсько-американсбка комісія Фулбрайта. Програма передбачає 2-семестрове навчання у провідних вузах Польщі та 2-4 тиждневе професійне стажування в державних установах та приватних організаціях Польщі. Стипендія передбачена на 9 місяців у розмірі 1800 зл. Також додатково оплачується проживання, страхування, проїзд, навчання, купівля учбової літератури. Спеціальності: економіка,менеджмент, адміністрація, право, політологія, міжнародні відносини. Вимоги: повна вища освіта, два роки стажу у відповідній галузі, знання польськоїх мови на рівні B1, віком до 35 (в окремих випадках - 40) років. www.kirkland.edu.pl

ERASMUS

Програма фінансується Єврокомісією і сприяє підвищенню рівня освіти в Європі, розвитку мобільності та культурних зв’язків студентів країн ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейна, Македонії, Норвегії та Туреччини.

4 тис. універитетів цих країн спільними зусиллями готують молодих фахівців згідно високих стандартів сучасного глобалізованого ринку праці та науковців провідних галузей. 360 польських університетів (це майже 3/4 задіяних в програмі Erasmus) мають можливість відбирати та рекомендувати серед своїх студентів номінантів на стипендії.

СТУДЕНТСЬКИЙ ПІДРОБІТОК

СТУДЕНТСЬКИЙ ПІДРОБІТОК

Студенти мають можливість офіційно протягом усього навчання, починаючи з 18 років, працювати до 20 годин на тиждень. Заробітні плати до 150 євро не потребують реєстрації як платників податків. Це приваблює роботодавців, які охоче беруть на тимчасову роботу студентів.

Багато студентів з України займаються перекладами чи репетиторством з оплатою 20-30 зл.за годину. В середньому студент в змозі не відриваючись від денної форми навчання підпрацьовувати, заробляючи при цьому 250-400 євро на місяцьі повністю покривати витрати на своє навчання. Більші заробітки також можливі, але вони заважатимуть навчанню. Можна не згледітися, як опинитися у списку відрахованих студентів. Спеціальні дозволи на працю не потрібні.

Таким чином, витрати на навчання в Польщі є одними з найнижчих в Європі (300-500 євро в міс.), навчання доступне, відкриває повноцінні перспективи по закінченню і при цьому студент самостійно може ці витрати покрити,чи сумлінним навчанням, отримуючи стипендії, чи підробітками.

Прочитано 694 раз Останнє змінено Среда, 25 Октябрь 2017 21:52

Залишити коментар